Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Z Kowalskimi w Helfstynie.

          W zeszłą niedzielę korzystając z zaproszenia Ramony i Marka udałem się z nimi na helfstyńskie rajbungi. Dla nich to był pierwszy raz więc powspinaliśmy się na ładnych klasykach na Drugiej Plotnie. Powoli w skały zaglądała jesień więc było kolorowo, świeciło ładne słońce a my całkiem przyjemnie spędzaliśmy czas.

Czytaj więcej: Z Kowalskimi w Helfstynie.

Na Masztowej. Autor R. Skowyra

          Korzystając z pogody postanowiłem rozpocząć urlop od zadziałania w terenie. I tak o 9 rano w Niedzielę wyruszyłem razem z Janem Adamskim w kierunku Żarek.

Czytaj więcej: Na Masztowej. Autor R. Skowyra

Nowości na Zborowie

          Udało mi się dokończyć zeszłotygodniowe projekty. Na Ukrytej Turni powstał Wolny kraj VI/VI+ (7R+ST). Przy okazji zadziałałem w kwestii archeologii wspinaczkowej i udało się ustalić wzajemny przebieg dróg.

Czytaj więcej: Nowości na Zborowie

Na Zborowie. Współautor I. Gajos

           W sobotę udaliśmy się z Robertem do Podlesic by podczyścić i powspinać się na Wolnym kraju co udało nam się uskutecznić. W czasie tych działań dołączyli do nas Ramona i Marek Kowalscy.

Czytaj więcej: Na Zborowie. Współautor I. Gajos

W Bilym Potoku. Autorzy R.i M. Kowalscy

          W sobotę wybraliśmy się na szybki wypad do Czech, na skały w Bilym Potoku. Jest w tym rejonie sporo wspinania do wyboru. Zupełna pustka, cisza i spokój są dodatkowym walorem tego miejsca. No i bujna roślinność – można poczuć się jak dżungli. Wszystkie skały zbudowane są z łupka. My działaliśmy na zupełnie przypadkowych, pierwszych napotkanych po drodze – Zabie i Skautskich Skalach. Było pięknie. 

Czytaj więcej: W Bilym Potoku. Autorzy R.i M. Kowalscy