Napieraliśmy...

Sprawozdania z wyjazdów naszej grupy.

Vysoký (ledopád) vodopád

          Korzystając z ostatniego dnia z mrozem udaliśmy się powspinać po lodzie. Warunki były z tych średnich ale udało nam się podziałać. Jarek  Robertem uskutecznili wspin w zespole a jak trochę poruszałem się solo.

Czytaj więcej: Vysoký (ledopád) vodopád

Działalność eksploracyjna 2021

Tradycyjnie, tak jak w poprzednich latach działania eksploracyjne rozpocząłem wcześnie.  

Czytaj więcej: Działalność eksploracyjna 2021

Kowalscy w Sudetach.Autor M. Kowalski

          11 listopada, skuszeni dobrymi prognozami pogodowymi, pojechaliśmy do Karpacza, na Krucze Skały. Sporą część dnia zjadła nam podróż, ale udało się nieco powspinać w słońcu. Skały zbudowane są z granitognejsu, a ich wysokość dochodzi do 25m. Większość dróg jest porządnie obita, wyceny są z tych solidnych.

Czytaj więcej: Kowalscy w Sudetach.Autor M. Kowalski

Kruzberk jesienią

          W niedzielę Robert zadecydował się by mi towarzyszyć na szybkim wspinaniu w Kruzberku. Dołączyli do nas Ramona i Marek i w takim składzie ruszyliśmy w teren. Było naprawdę "rześko", ale na szczęście sucho. Pomimo stosunkowo niskiej temperatury i momentami przeszkadzającego wiatru udało nam się trochę powspinać.

Czytaj więcej: Kruzberk jesienią

Prace na Zborowie

          W mglistą sobotę rozpocząłem prace na znajdującej się na lewo do drogi Pinokio i Mamba połaci Dziurek. Udało mi się ubezpieczyć i częściowo oczyścić całkiem wysoki filarek (proszę o uszanowanie rezerwacji). W przyszłości mam zamiar dokonać reboltingu istniejących tam dróg, wyczyszczenia skały i wytyczenie czegoś nowego. Wielkie trudności to tam nie będą ale z pewnością kolejne nowości i rekultywacje pozwolą rozładować tłok w rejonie i chronić istniejące drogi przed zbyt szybkim wyślizgiwaniem;-)

Czytaj więcej: Prace na Zborowie