Opisy sprzętu

Opisy sprzętu wspinaczkowego, turystycznego i nie tylko...

Łatwa wpinka

          Karabinki z systemem blokady ramienia w pozycji otwartej i automatycznym jego zamykaniem po "wrzuceniu " liny  (lub umieszczeniu karabinka w punkcie asekuracyjnym) mają tylu zwolenników co i przeciwników. Argumenty "za" i "przeciw" są różna. Od bezpieczeństwa i wygody po dylematy natury etycznej. Pierwszym modelem był Genius firmy Stubai. Dzisiaj, jest już spory wybór tego sprzętu.

Czytaj więcej: Łatwa wpinka

Karabinek Grivel Tau K12L

          Po serii karabinków z blokadą typu „twin gate” Grivel wcielił  w życie nowy mechanizm blokowania ramienia. Tym razem polega on na rezygnacji ze sprężyny w klasycznym ramieniu karabinka przez co może ono swobodnie kołysać się na mocującym go nicie i umieszczeniu za nim ramienia typu „wire” które zastępuje sprężynę i jest elementem blokującym ramię karabinka w pozycji zamkniętej.

Czytaj więcej: Karabinek Grivel Tau K12L

Grivel Help i Plume captive

          Grivel nie zwalnia tempa jeżeli chodzi o wprowadzanie na rynek nietypowych karabinków mających ułatwić operacje sprzętowe lub podnieść bezpieczeństwo.

Czytaj więcej: Grivel Help i Plume captive

Płytki przewodnickie

          W epoce asekuracji na górnym stanowisku z póło wyblinki pojawienie się płytki New Alp Magic Plate było czymś co odmieniło sens pojmowania komfortu.

Czytaj więcej: Płytki przewodnickie

Markowy sprzęt Beal à la Grivel

          Jakiś czas temu Grivel wprowadził na rynek karabinki z systemem Twin Gate polegającym na zastosowaniu dwóch przeciwstawnie otwierających się ramion.

Czytaj więcej: Markowy sprzęt Beal à la Grivel